מאמרים

כיצד לשרוד בתקופת המלחמה

 

היזמות היא דרך חיים

 הגלובליזם המתרחש כיום משפיע על מבנה התעסוקה. יותר החברות מפריטות את הפעילות שלהם לקבלני משנה. זהו שינוי ביחס לגישה הסוציאליות לפיה העובד משקיע במקום עבודתו ומקבל תמורה הולמת ובטחון תעסוקתי. התחרות גורמת לקבלן להתייעל ולכן הקבלן בוחר באלטרנטיבה של העסקת עובדים לפי הצורך, ובכך להקטין את התלות בהעסקת עובדים קבועים.  
קרא עוד >
 

היזמות כקריירה שניה

ההוצאות גדלות, המשכורת לא מספיקה, מה עושים? איך אפשר ליצור הכנסה נוספת לבית? בימים אלו יצאתי לפנסיה וההכנסה לא מספיקה, משעמם לי, אני חייב לעשות משהו משלי, זה הזמן. זה השלב בו עולות המחשבות ליזמות כקריירה שנייה. למשל: ללמד שיעורים פרטיים, לחלק עיתונים, לתחזק דירות, למכור תכשיטים, לייבא מוצרים, מה לא. אבל השאלה המרכזית היא האם אני מתאים להיות גם עצמאי? חשוב לדעת: בלהיות עצמאי יש יתרונות וגם חסרונות.
קרא עוד >
 

איך העסק שלי מנוהל?

הסביבה העסקית-הארגונית מאופיינת בהתפתחות טכנולוגית בתחומים רבים: תקשורת, מחשוב, מידע, מזעור תהליכים ועוד. ההתפתחות דורשת מהעסק הקטן יכולת חדשנות והשתנות מהירים. סגנון ניהול המעודד חדשנות ושינוי, יכולת למידה מהירה, יכולת זיהוי מגמות, איומים והזדמנויות המופיעות בסביבה.

קרא עוד >
 

תזרים מזומנים

היקף האשראי המנוהל בחשבונות עובר ושב - לרבות חשבון חוזר דביטורי, מחייבים כי תשמרנה מסגרות האשראי המאושרים ללקוח. ההוראה של בנק ישראל נועדה למזער את אי הוודאות הנגרמת ללקוח ולבנק כאחד מחריגות ממסגרת האשראי בחשבונות עובר ושב.
החל מ 1 ביולי 2006 מחויבים הבנקים לנהוג על פי החלטת המפקח על הבנקים לשמור על מסגרות האשראי המאושרות לחשבונות עובר ושב לרבות חשבון חוזר דביטורי.
קרא עוד >
 

יצירת כושר תחרות בפיתוח מקומי

רמה נמוכה של רווחה כלכלית ורמה גבוהה של אבטלה הן תוצאה של 2 גורמים:
מיעוט של פעילויות כלכליות בעלות כושר תחרות בתוך היישוב וזמינות מוגבלת של תעסוקה מחוץ ליישוב.
לשם כך נדרשת הבנה של המסגרת הכלכלית והעירונית והאזורית. נדרשת מדיניות של חיזוק יסודות עיקריים של תשתיות והון אנוש.

קרא עוד >
 

הערכות להתמודדות עם המצב הכלכלי הנוכחי

 

הוצאות מותרות בניכוי

 

תרבות לצד ניהול - ליאת ברנשטיין

 

כיצד למקסם מחיר - ליאת ברנשטיין

 
המידע ניתן כשירות לציבור ולא יכול לשמש כעילה לתביעה כלשהי
אושן טכנולוגיות בניית אתרים | איזק בראל עיצוב אתרים כל הזכויות שמורות למ.ט.י. אשדוד 2018